Odželeznění vody

Přidáno 18. 10. 2016

Pozorujete, že vaše voda není v ideálním stavu? Příčinou bývá zvýšený obsah železa a manganu. 

 

Jak se pozná problém? 

Při železité vodě poznáte problém pouhým okem. Po určité době začne tvořit načervenalý povlak. Dalším projevem bývají nepříjemné usazeniny, jak se železo reakcí se vzduchem mění na hydroxid železitý. Problémem může být také zanášení trubek, kdy uvnitř vzniká krusta a ovlivňuje průchodnost vody do praček či myček. Ve vodě se navíc daří bakteriím, které způsobují onen nepříjemný zápach. Takováto voda není vhodná ani pro užitkové účely. 

Společně s železitou vodou přichází i často vyšší hodnoty manganu. Limitní hodnoty jsou pro železo do 0,2 mg/l a pro mangan do 0,05 mg/l. Více manganu ve vodě se projevuje jako mastné skvrny na povrchu vody šedé úsady a specifická pachuť.

Jak odstranit železo z vody?

Nabízíme vám naše dlouholeté zkušenosti a služby v případě těchto problémů. Může se jednat o úpravu technologické vody, která by díky vyššímu podílu železa mohla zkracovat životnost nebo výkon strojů a zařízení. 

Úpravu lze provést i pomocí mechanického filtru nebo magnetickou separací. Dalším způsobem může být úprava vody chemická. 

Více nejenom o těchto způsobech v případě potřeby odželeznění vody

Kontaktujte nás