Úprava vody pro parní kotle

parni-kotelny.jpg

 

Parní kotle jsou většinou zdrojem tepla pro celý provoz. Na jejich bezporuchovém, často nepřetržitém provozu závisí mnohdy chod celého výrobního závodu. Nucená odstávka, či výpadek parního kotle, pak výrazně navýší provozní náklady a ušlý zisk. Takové situace je potřeba zredukovat na minimum nebo jim předcházet. Z tohoto důvodu je úprava vody pro parní kotle nevyhnutelná, máte-li zájem o jejich spolehlivý a bezproblémový provoz.

Pravidelná kontrola a úprava vody pro výrobu páry se vyplatí

Voda, která se do parovodních systémů doplňuje a je v parních kotlích odpařována, obsahuje často nečistoty a nežádoucí látky, z nichž některé v kotli zůstávají, jiné odchází s parou a působí na rozvody páry a vratného kondenzátu. 

Úprava vody pro parní kotelny je velmi dobrou investicí pro plynulý provoz, úsporu nákladů i dlouhou životnost kotlů. Zbaví vás nepříjemností a ztrát způsobených tvorbou usazenin minerálních látek, korozí a také vysokou spotřebou používaných chemických přípravků. Jen kvalitní úpravou vody pro parní kotel se spolehlivě vyhnete nepřiměřeným finančním výdajům, které si jistě žádný provozovatel parní kotelny nepřeje. 

Hlavní důraz klademe na zachování čistých teplosměnných ploch v kotli. Energie topného média tvoří více jak 70 % celkových nákladů na provoz parního kotle a již nepatrné zhoršení přestupu tepla vlivem usazenin způsobuje prudký nárůst její spotřeby.

Individuální kontrola a řešení

Úprava vody pro parní kotle musí být vždy prováděna individuálně, na základě požadavků výrobce kotle, ale také v závislosti na kvalitě vodního zdroje pro přípravu napájecí vody. Příprava napájecí vody obvykle zahrnuje odsolení, úpravu různými chemickými přípravky, jako jsou stabilizátory tvrdosti, korozní inhibitory či přípravky na úpravu pH kotelní vody, páry, kondenzátu, a další. Můžeme Vám nabídnout široké odborné znalosti a dlouhodobé zkušenosti v oblasti úpravy vody pro parní kotle, optimalizaci provozního režimu se zaměřením na minimální provozní náklady. 

Potřebujete pomoc odborníků?

Správná úprava vody nejen sníží Vaše provozní náklady, ale také zvýší životnost kotlů a zajistí bezproblémový provoz. Pro více informací a kalkulaci Vašich nákladů si sjednejte bezplatnou návštěvu našeho technika přímo v místě Vašeho provozu. Doporučujeme využít náš kontaktní formulář na www.chos.cz 

 

CHOS Třeboň – problémům s vodou předcházíme

 
 parni-kotel.jpg

 

Kontaktujte nás