Vytápění

Úprava topné vody prodlužuje životnost nejen topných těles (radiátorů), ale i celého cirkulačního okruhu vytápění. Chemickou úpravou topné vody se vyhnete rozsáhlejším opravám topného systému.

vytapeni.jpg

Vytápění je činnost, která má za úkol udržovat vnitřní teplotu objektu, prakticky se jedná o přenos energie od zdroje a její předání spotřebiteli v požadovaném množství. V souvislosti s technologickými vodami se v oboru vytápění setkáváme s problematikou kotelních vod, páry, kondenzátu (zdroje tepla) a s vodami uzavřených teplovodních cirkulačních okruhů, a to jak tlakových tak i beztlakových.

Při nevhodném uspořádání systému vytápění může dojít i k ucpání a destrukci jinak masivního topného tělesa, jak je vidět na přiložených obrázcích. Abychom tomu zamezili, provádíme velice efektivní úpravu vody pro topení. 

 

vytapeni002.jpg   vytapeni004.jpg

 

 

Nejčastějším problémem uzavřených cirkulačních okruhů vytápění je koroze a biologické oživení. Specifickou problematikou se v poslední době stala koroze hliníkových materiálů kotelních těles. Máme k dispozici řadu přípravků pro vyčištění nových nebo starých topných systémů a pro dlouhodobé ošetření proti nežádoucím jevům, a to i pro vytápění s instalovanými hliníkovými kotli. Pro naše zákazníky vytváříme individuální návrhy pro odstranění a prevenci všech problémů.


Kontaktujte nás